locuri de muncă de cânepă
Titlul poziției
Intern Social Media Guru
Descriere

Hemp.com, Inc. are nevoie de un Intern Social Media Guru să se alăture echipei noastre. Suntem o industrie orientată spre viitor. cânepă companie care caută o persoană talentată și informată pentru a ne ghida pe diferitele platforme de socializare, ar fi (dar nu limitat la) Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn etc.. Candidatul ideal ne va ajuta să gestionăm și să creăm conținut pentru Hemp.com, Inc's diferite social media. Candidatul va colabora cu echipa pentru a coordona și a crea conținut legat de marca unei companii, produse, evenimente și servicii. Căutăm pe cineva care ne va ajuta să ne extindem amprenta social media și să creștem valoarea prin conținutul nostru online. Candidatul ideal ar trebui să aibă un istoric dovedit de a lucra cu diverse social media și să înțeleagă să crească implicarea și să stimuleze recunoașterea mărcii. Candidatul de succes ar trebui, de asemenea, să fie orientat spre detalii, un jucător de echipă și angajat să respecte termenele limită. Se va acorda prioritate celor cu cunoștințe solide de cânepă industrială, un portofoliu puternic și dorința de a ne ajuta să falsificam cânepa ca viitor al sustenabilității.

Responsabilităţile
  • Ideație, crearea și postarea de conținut pe diferite platforme de socializare
  • Planificarea și aderarea la calendarele de conținut pentru a programa postări pe diferite platforme de socializare
  • Optimizarea conținutului, urmărirea traficului utilizatorilor și evaluarea răspunsului utilizatorilor la conținutul diferit postat
  • Ajutați la planificarea campaniilor de social media pentru a ajunge la un public mai larg, creșterea gradului de conștientizare a mărcii și creșterea vânzărilor
  • fotografie, design grafic și creare de conținut video
  • Alte proiecte atribuite
industrie
Cânepă
Calificările
  • Cunoștințe de bază despre machete, tipografie, compoziția liniei, culoare, și alte elemente de design grafic fundamentale
  • Abilități creative și analitice puternice
  • Capacitatea de a comunica și de a colabora eficient
  • Capacitatea de a respecta în mod constant termene limită stricte
  • Experiență în utilizarea WordPress
  • Cunoașterea industriei Cânepă și derivat din cânepă CBD Preferat
Contacte

CustomerSupport@hemp.com

Tipul de ocupare a forței de muncă
stagiu
Începutul angajării
10/1/2020
Locație lucrare
Lucru la distanță de la: Statele Unite ale Americii
compensație

Plata va depinde de experiență și inițial va fi bazată pe proiect, cu capacitatea de a trece într-un rol în cadrul Hemp.com, Inc. cu un salariu de bază.

Lucru
flexibil
Data înregistrată
Septembrie 15, 2020
Valabil prin
ianuarie 1, 2021
Închidere fereastră modală

Vă mulțumim pentru trimiterea cererii dumneavoastră. Vă vom contacta în scurt timp!