locuri de muncă de cânepă
Titlul poziției
Intern site-ul scriitor de conținut
Descriere

Hemp.com, Inc. are nevoie de un scriitor de conținut talentat pentru a crea postări convingătoare pe blog, conținut social media și copie web. Căutăm pe cineva care ne va ajuta să ne extindem amprenta digitală și să creștem valoarea prin conținutul nostru online. Candidatul ideal ar trebui să aibă un istoric dovedit de producere a pieselor care cresc implicarea și conduce. Această poziție necesită creativitate, cunoașterea cânepă, produse din cânepă, precum și capacitatea de a utiliza informații bazate pe date pentru a scrie materiale mai bune. Candidatul de succes ar trebui, de asemenea, să fie orientat spre detalii, un jucător de echipă și angajat să respecte termenele limită. Se va acorda prioritate celor cu cunoștințe solide de cânepă industrială, un portofoliu puternic de scriere și dorința de a ne ajuta să falsificam cânepa ca viitor al sustenabilității

Responsabilităţile
  • Creați campanii de marketing de conținut pentru a conduce clienți potențiali și abonați Utilizați cele mai bune practici SEO pentru a genera trafic pe site-ul nostru
  • Produceți în mod regulat diferite tipuri de conținut, inclusiv e-mail, postări pe rețelele de socializare, blog-uri și cărți albe
  • Gestionați și promovați în mod activ blogul nostru, și articole de pitch către platforme terțe relevante
  • Editarea conținutului produs de alți membri ai echipei
  • Analizați valorile de marketing al conținutului și face modificări după este necesar
  • Colaborați cu alte departamente pentru a crea idei inovatoare de conținut
Calificările

  • Cunoașterea industriei cânepă, CBD, istoria cânepii și industria cânepii
  • Cunoașterea tacticilor de marketing digital, inclusiv SEO, e-mail marketing și analiză de web
  • Abilități excelente de scriere, precum și capacitatea de a comunica și de a colabora eficient
  • Capacitatea de a respecta în mod constant termene limită stricte
  • Experiență în utilizarea WordPress

Durata angajării
variabil
industrie
Cânepă
Contacte

CustomerSupport@hemp.com

Tipul de ocupare a forței de muncă
stagiu
Începutul angajării
10/1/2020
Locație lucrare
Este posibilă lucrul la distanță
compensație

Plata va depinde de experiență și inițial va fi bazată pe proiect, cu capacitatea de a trece într-un rol în cadrul Hemp.com, Inc. cu un salariu de bază

Lucru
flexibil
Data înregistrată
Septembrie 15, 2020
Valabil prin
ianuarie 1, 2021
Închidere fereastră modală

Vă mulțumim pentru trimiterea cererii dumneavoastră. Vă vom contacta în scurt timp!